Test GoogleSite Monitor

monitorPrzez ostatni okres miałem przyjemność testować kolejne ciekawe narzędzie SEO jakim jest Googlesite napisany przez seo4you.pl.

Program można pobrać ze strony producenta (zawarte są tam również screeny i funkcje programu) http://seo4you.pl/pozycjonowanie/googlesite/.

Testowana przeze mnie wersja oznaczona jest jako 1.06 .

Pierwsze co rzuca się w oczy to pusty plik LICENCJA.txt.

Ale wiadomo, nie to jest najważniejsze. Zabawę zacząłem od dodania paru stronek z zaplecza. Klikając prawym przyciskiem myszki mamy 2 opcje aktualizacji: wszystkie strony lub tylko zaznaczona strona. Sam proces sprawdzania site przebiega bardzo szybko i po chwili mamy gotowe dane dla kilkunastu testowanych stron. W oknie programu możemy znaleźć takie dane jak site, data site’u, poprzedni site i jego data, a także zmianę site’u.

Wszystko jest dosyć proste i czytelne, co jest główną zaletą narzędzia.

Przy ujemnej zmianie site mamy zmianę koloru paska na niebieski:)

Kolejną przydatną funkcją, aczkolwiek nie do końca dopracowaną, jest możliwość rysowania wykresu zmian site’u. Na tym etapie programu jest to wykres punktowy z datą i ilością zaindeksowanych stron na osiach.

Zagłębiając się w ustawienia programu mamy tam do wyboru kilka ciekawych opcji. Możemy ustawiać dowolny serwer google, a także ustawiać dodatkowe parametry wyszukiwania. Kolejną opcją jest możliwość wyboru sposobu sortowania domen: hierarchiczny lub alfabetyczny. Bardziej zaawansowanym użytkownikom z pewnością przyda się także możliwość pobierania wyników z różnych DC.

W skrócie:

nazwa narzędzia: GoogleSite
testowana wersja: 1.0.6
główny cel: sprawdzanie site w google
plusy:
+ szybkość i czytelne wykonanie
+ pierwszy tego typu program w PL udostępniony za darmo
+ wiele dodatkowych opcji
minusy:
– brak możliwości zautomatyzowania programu
– ubogie wykresy