Usługi serwisowe/helpdesk

helpdeskCo zrobić jeśli pojawia się problemy z komputerem?
Pierwsza czynnością powinien być telefon do serwisu, cześć kłopotów serwisanci pomogą rozwiązać przez telefon. Gdy porada telefoniczna nie przynosi oczekiwanych rezultatów – niestety, trzeba będzie dostarczyć komputer do naszej firmy. Atutem naszego serwisu jest to, ze większość napraw wykonujemy jeszcze tego samego dnia. Naprawy gwarancyjne są oczywiście bezpłatne. Sprzęt najlepiej dostarczać w opakowaniu i z kompletem sterowników. Nie zbieraj kabli zasilania, klawiatury, myszki itp., chyba, ze uważasz ze to one właśnie są uszkodzone. Do drukarek wymagany jest firmowy zasilacz.

Średnie ceny na rynku:
–  Reinstalacja/naprawa systemu Windows 9x (ze sterownikami klienta):  50 zl
–  Reinstalacja/naprawa systemu Windows XP (ze sterownikami klienta):  50 zl
–  Ściągnięcie sterowników i zainstalowanie karty (grafika, modem itp.):  25 zl
–  Ściągnięcie sterowników i zainstalowanie karty (grafika, modem itp.):  25 zl
–  Profilaktyka antywirusowa:  40 zl
–  Czyszczenie, konserwacja komputera (wiatraki, CD-ROM, zasilacz):  60 zl
–  Czyszczenie drukarki atramentowej:  w zależności od wykonanej usługi
–  Upgrade BIOS-u:  30 zl
–  Szkolenie z obsługi komputera (u klienta):  do uzgodnienia
Przy przyjmowaniu sprzętu podajemy orientacyjna cenę naprawy. Jeśli ta cena ulegnie zmianie ze względu na zakres naprawy, serwisanci uzgodnią ja wcześniej z klientem.

Obsluga informatyczna firm
Każda firma dostrzega wszechstronne zastosowania komputera w codziennej pracy. Dlatego często świadczony jest serwis u klienta, oferując profesjonalna obsługę, krótkie czasy reakcji, możliwość dostarczenia sprzętu zastępczego lub naprawy po godzinach pracy firmy oraz wiele innych udogodnień. W większych miastach możliwości są większe, a ceny niższe, niż zatrudnienie własnego informatyka.

Regeneracja głowic
Obecne zaawansowane technologie produkcji głowic drukarek atramentowych pozwalają na wydrukowanie znacznie większej ilości stron, niż wskazuje na to ilość atramentu w zbiorniczku głowicy. Nasz serwis prowadzi regeneracje głowic większości typów drukarek, co obniża koszty wydruku nawet o 80%, w niewielkim tylko stopniu zmniejszajšc jego jakość wraz z kolejnymi napełnieniami. Jest to jednocześnie metoda całkowicie bezpieczna dla drukarki – nie ma żadnej możliwości jej uszkodzenia. W zależności od typu drukarki i trybu jej używania zbiornik może być napełniany nawet kilkanaście razy, a serwisy gwarantują zwrot pieniędzy w przypadku niezadowolenia klienta z usługi.
Przykładowe ceny dla drukarek HP
Seria 600
głowica czarna 20 ml     30 zl
głowica czarna 40 ml     40 zl
głowica kolorowa     45 zl
Seria 700 i 800
głowica czarna 20 ml     35 zl
głowica czarna 40 ml     43 zl
głowica kolorowa     49 zl

Uwaga: Nie należy drukować na pustej głowicy! Jeśli w twojej drukarce kończy się atrament i zaczyna zostawiać białe smugi – natychmiast przerwij drukowanie!
– Głowica jest najlepiej zabezpieczona przed wyschnięciem, kiedy pozostaje w drukarce. Wyjmij ja dopiero tuz przed wyjściem do serwisu.
– Głowice najlepiej transportować w specjalnym, firmowym pojemniku. Jeśli go nie posiadasz, zabezpiecz cześć drukująca na spodzie głowicy taśma samoprzylepna.